>Tur til Appelsintoppen

Innhold

Susan med hodelykt

Susans turtips

Susan Myrdahl er aktivitetsguide og rådgiver for friluftsliv i kommunen. Hun deler mange turtips i Sarpsborg.
Les flere turtips her!

 

Susans turtips til Appelsintoppen
Susans turtips til Appelsintoppen

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?


Disse tilbakemeldingene blir ikke besvart.
Ikke skriv noe personsensitivt.

Tur til Appelsintoppen

Publisert: 10.04.2026

Har du lyst på en tur som virkelig gir deg følelsen av skog, stillhet og ekte friluftsliv? Da er Appelsintoppen et perfekt turmål.

Det finnes mange veier som fører til toppen – alle veier fører som kjent til Rom.

Ønsker du å komme tett på naturen og få en ekstra fin friluftsopplevelse, anbefales det å følge den blåmerkede stien opp. Her går du gjennom variert skogsterreng, med fuglesang, myke stier og små åpninger som gir deg glimt av utsikt underveis.

Langs ruta finnes det flere fine steder som egner seg godt for en rast. Ta en pause, nyt stillheten og fyll på med litt energi før siste etappe mot toppen.

Vel oppe på Appelsintoppen belønnes du med flott utsikt og en helt egen ro. Hva med å avslutte turen med et bål Det finnes mange flotte og tilrettelagte bålplasser på toppen – perfekt for både pølser, pinnebrød eller bare å varme seg litt og nyte øyeblikket.

Denne flotte turen og de gode tilretteleggingene er i stor grad takket være frivilligheten. Lokale ildsjeler gjør en fantastisk innsats med merking av stier, rydding og vedlikehold, slik at vi alle kan få gode og trygge naturopplevelser. En stor takk til dere!

Tips underveis:

  • Følg den blåmerkede stien for best naturopplevelse
  • Ta med sitteunderlag og litt ekstra ved hvis du vil fyre bål
  • Husk sporløs ferdsel – la naturen være like fin for neste turgåer

God tur, Sarpsborg!